Byt, auto, zaměstnání

Byt, auto, zaměstnání

Rok je přeci jen dlouhá doba, a tak nezbývá než rozmyslet, jak to bude s vaším bytem, kam s autem a co ve stávajícím zaměstnání?

Zaměstnání

Pokud už se těšíte, až vaše stávající zaměstnání konečně opustíte, není co řešit. Odcestování do jiné země je pro vás hnací silou provést tento zásadní krok. Stačí prolustrovat smlouvu, abyste si připomněli, jak dlouhá je vaše výpovědní lhůta a zavčasu dát výpověď. Ovšem pozor, možná vás nadřízení budou lákat na zvýšení platu či jiné další benefity, tak se nedejte. (Vízum můžete získat jen jednou za život)

V případě, že byste se do vašeho zaměstnání po příletu opět rádi vrátili, pak záleží samozřejmě na domluvě s vaším zaměstnavatelem. Pokud jste pro firmu nepostradatelní, třeba nebude problém se domluvit na roku neplaceného volna.

Byt

Pokud jste v pronájmu, nezbývá než oznámit majiteli, že jste nuceni vzhledem k vycestování byt opustit. Opět si zkontrolujte vaši smlouvu, a délku výpovědní lhůty, abyste zavčasu tuto skutečnost vyřídili s majitelem bytu.

S vystěhováním samozřejmě souvisí také úschova vašich věcí. Rodiče budou mít jistě radost, když si k nim na rok uložíte pár věcí, a pár kusů nábytku. V průběhu posledních měsíců před odletem můžete začít s probíráním vašich věcí. Třeba zjistíte, že spoustu věcí nevyužíváte, nenosíte, a mohl bych z nich mít radost nový majitel. Proto zkuste na různých internetových bazarech svůj nepotřebný majetek rozprodat, čímž získáte jednak nějaké peníze k dobru a jednak zúžíte své vlastnictví pro snadnější stěhování.

V případě, že byt vlastníte, můžete jej na rok pronajmout, a získat tak ještě navíc pár korun s sebou. Ovšem chtělo by to nějakého proklepnutého, solidního nájemníka, ideálně z řad známých, aby vám po měsíci pronájmu neoznámil, že chce pronájem ukončit.

Auto

Pokud vlastníte automobil, nastává volba mezi variantou – prodat jej a získat tak další peníze s sebou na Nový Zéland, anebo jej uschovat někde na bezpečném místě, u rodiny, kde se vám o něj náležitě postarají.