Co nevozit na Zéland

Co nevozit na Zéland

Pokud si lámete hlavu s balením věcí na cesty, usměrnit vás může tento seznam věcí, které jsou pro vstup do země zakázány.

Potraviny

Jakékoli svačinky z domova v podobě řízků s chlebem se snažte sníst cestou a nebo řekněte mamince zavčasu, že svačina není třeba, neboť v letadle se o váš žaludek náležitě postarají. A to z důvodu, že čerstvou, nezabalenou potravu si do země přivézt nesmíte. Toť se týká i živočišných produktů, jako jsou vajíčka či med. No, ale kdo by vozil vajíčka.

Již v letadle vám bude tato skutečnost několikrát připomenuta. A po příletu vás k tomuto zákazu budou odkazovat cedule u příslušných košů, kam potraviny vyhodit.

V příletové kartě není tato potravinová položka opomenuta. Pokud máte z domova nějaké konzervy či vakuované potraviny do zásoby, v kartě je přiznejte. S tímto druhem potravin není problém.

Znečištěné outdoorové vybavení

V letadle vás taktéž upozorní, že není možné vstoupit do země se znečištěnou obuví od zeminy, se znečištěným outdoorovým a sportovním vybavením (týká se například stanu, karimatky, horolezeckého vybavení).

Veškeré vybavení pro kempink, outdoorové či jiné další aktivity je tedy nutné mít důkladně vyčištěné, a pak můžete být naprosto bez obav.

Alkohol, cigarety a tabák

I s alkoholem a cigaretami to není jen tak. Pro vstup do země jsou stanoveny určité limity, které je třeba dodržet. Povolené množství alkoholu na osobu činí 4,5 litru piva či 4, 5 litru vína a 3 láhve alkoholu o maximálním objemu 3 x 1125 ml.

Povolené množství cigaret a tabáku na osobu je 50 gramů tabáku či 50 cigaret.

Rostlinky, sazeničky

Jakákoli semínka, sazenice i květiny nechejte doma. Vyvarujete se tak případným problémům při kontrole. A kytičky rostou i na Zélandu.

Léky

Pokud užíváte pravidelně nějaké léky, nezapomeňte si je zavčasu předepsat na celý rok. S sebou do země si můžete dovézt léky na dobu užívání 3 měsíců. Léky mějte v originálním, neotevřeném balení. Krabičku si podepište svým jménem a s sebou mějte také kopii lékařského receptu. 

Také se předpokládá, že si s sebou do země zabalíte léky, které bývají součástí základního vybavení lékárničky. I tyto léky vezte v originálních, ještě nerozbalených obalech. Co se týče hormonální antikoncepce, zásoby pilulek jsou povoleny na dobu užívání 6 měsíců. Pokud plánujete pobývat na Novém Zélandu více měsíců, včas si zajistěte doručení vašich léků do země.